BAĞIŞ DEMİREL

Uzman Psikolog, Çocuk, Genç ve Yetişkin Terapisti

Ankara Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünde aldığı lisans eğitiminin ardından Haliç Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Mesleki çalışmalarına; özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuklar ve ailelerine yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti ile başlamıştır. Klinik deneyimine Gata Haydarpaşa Askeri Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde uzman psikolog olarak devam eden Bağış Demirel, “Koruyucu Ruh Sağlığı Projesi” kapsamında İstanbul Bahçelievler Çocuk Esirgeme Kurumu’nda Çocuk Ergen Psikiyatristi ve Psikanalist Dr. Onur Saltuk Dönmez süpervizörlüğünde yaklaşık üç yıl, korunmaya muhtaç çocuklara yönelik test, araştırma, terapi ve psikolojik destek çalışmalarında bulunmuştur.

Kadıköy Belediyesi Koruyucu Ruh Sağlığı Merkezi’nde yaklaşık yedi yıl çocuk, genç ve ailelerine, değerlendirme, danışmanlık ve terapi hizmeti vermiş olup, bu süreçte Psikanalist Şeyda Postacı tarafından bireysel, Çocuk Ergen Psikiyatristi Dr. Timur Şefketoğlu ile grup süpervizyonu almıştır.

Rorschach ve Projektif Testler Derneği’ nde Psikanalist Dr. Neslihan Zabcı tarafından verilen Rorschach, CAT/TAT testleri ve Çocuk Psikanalizi kuramsal eğitimini tamamlamış olan Bağış Demirel, psikodinamik terapi (genç ve yetişkinler için) ve çocuk psikanalizi (çocuklar için) yönelimli çalışmaktadır. Bu bağlamda İstanbul Psikanaliz Derneği ve İstanbul Çocuk Ergen Psikanalitik Psikoterapi Derneği tarafından verilmekte olan eğitim ve seminerlere katılım sağlamaktadır.

Çalışma alanlarından bazıları: çocuk gelişim problemleri (tuvalet, uyku, yeme, okul, sınav, sosyal uyum, aile içi ilişki sorunları), genç/yetişkin depresif şikayetler (mutsuzluk, umutsuzluk, değersizlik, yalnızlık hisleri), kaygı ve korkular, kayıp, ayrılık, kendini ifade etmede güçlük, ilişki problemleri (aile, arkadaş, romantik ilişkiler), öfke sorunu, özgüven eksikliği, stres, suçluluk duyguları, takıntılar vb.

Türk Psikologlar Derneği ve Rorschach ve Projektif Testler Derneği üyesi Uzman Psikolog Bağış Demirel, Marmaris’e taşınmasının ardından Mart 2021 itibariyle Aralık Psikoloji bünyesine katılmış olup; psikoterapi, danışmanlık ve eğitim faaliyetlerine burada devam etmektedir.