ŞAMİL SARİBAŞ

Psikoterapist

Aile ve Çift Terapisti


Marmara Üniversitesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirmiştir.

Aile ve Evlilik Terapileri Derneği kurucu başkanı Dr. Murat Dokur’dan “Aile ve Çift Terapileri” eğitimi ve süpervizyonu almıştır.

Psikoterapist İskender Savaşır’dan “Psikanalize Giriş, Psikanalitik Görüşme ve Yorumlama” eğitimleri ve “Psikanalitik Psikoterapi Süpervizyonu” almıştır.

İstanbul Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğan Şahin’den “Kişilik Bozuklukları ve Dinamik Psikoterapi” giriş eğitimi almıştır.

TPDR Derneği’nden “Çocuklarla Psikolojik Danışma” ve CETAD Derneği’nden “Cinsellik ve Cinsel Sorunlara Genel Yaklaşım” eğitimi almıştır.

Özel okullarda psikolojik danışman olarak çalışmış, ülkemizin öncü eğitim kurumlarında öğrenci, veli ve öğretmenlere yönelik seminer, danışmanlık faaliyetleri gerçekleştirmiştir.

2011 – 2020 yılları arasında, kuruculuğunu da üstlendiği Moira Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde psikoterapist ve eğitmen olarak hizmet sunmuştur.

Gençlik ve Spor Bakanlığı “Liderlik Seminerleri“nde üniversite öğrencilerine yönelik seminer çalışmaları gerçekleştirmiştir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Aile Eğitim Programı (AEP) kapsamında; aile, okul ve diğer kurumlara yönelik ücretsiz eğitimler sunan Psikoterapist Saribaş, ülkemizin üretim öncülerinden TürkTraktör fabrika kampüsünde psikolojik destek, danışmanlık ve seminer hizmetleri sunmuştur.

Halen, kurucusu olduğu Aralık Psikoloji Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde; psikoterapi ve eğitim çalışmalarına devam etmekte; çalışmalarını sistemik – dinamik bakış açısı ve pragmatik eksperiyantal yaklaşım dahilinde gerçekleştirmektedir.

Hürriyet Gazetesi Aile sayfasında yazıları yayınlanan Saribaş, Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) ve Anadolu Psikanalitik Psikoterapiler Derneği (APPD) üyesidir.

Çalıştığı kurumlardan bazıları; Adapazarı ENKA Okulları, Sakarya Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Doğa Koleji, Uğur Hazırlık Liseleri, Küçük Şeyler Anaokulları, Dalgın Sular, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TürkTraktör, Marmaris Belediyesi.

Psikoterapist Şamil Saribaş’ın sunduğu eğitim ve danışmanlık konularına buradan ulaşabilirsiniz.